Biodegradowalne torby na zakupy – bądź eko i zrezygnuj z foliówek!

2021-11-25
Biodegradowalne torby na zakupy – bądź eko i zrezygnuj z foliówek!

Z roku na rok duch eko dociera do coraz większej liczby osób. I dobrze – żyjemy w czasach wszechobecnego plastiku i innych sztucznych tworzyw, które przyczyniają się do zanieczyszczenia naszej pięknej planety. Dlatego też ważne jest, aby ograniczyć ilości szkodliwych odpadów, którymi po zużyciu stają się m.in. tradycyjne reklamówki foliowe. Co możemy z tym zrobić? Dobrą praktyką jest korzystanie z biodegradowalnych toreb na zakupy.

Ale czym dokładnie one są? Dlaczego eko torba to znacznie lepsze rozwiązanie od popularnych „foliówek”? Z jakiego materiału produkowane są torebki biodegradowalne? Zapraszamy do lektury!Reklamówki foliowe – szkodliwi towarzysze zakupów

Jeszcze kilkanaście lat temu, gdy świadomość ochrony środowiska nie stała na takim poziomie jak dziś, wyroby z tworzyw sztucznych towarzyszyły nam niemal każdego dnia. Doskonałym tego przykładem mogło być wyjście na zakupy. Artykuły spożywcze pakowaliśmy wtedy z reguły do reklamówek foliowych. Na nasze nieszczęście (a przede wszystkim środowiska naturalnego) udając się do sklepu, wciąż możemy spotkać się z foliówkami. Najczęściej znajdują się one blisko warzyw i owoców, które następnie w nich lądują.

Problem z reklamówkami foliowymi jest taki, że najczęściej są traktowane jak torby jednokrotnego użytku. Mając na uwadze, z czego są zrobione (tworzywo sztuczne), daje nam to przepis na skuteczne zanieczyszczenie naszej planety. Jednorazowe torebki foliowe posłużą nam przez chwilę – na planecie zostaną jednak znacznie dłużej, szkodząc otoczeniu, w tym nie tylko ludziom, ale również m.in. zwierzętom.Torba biodegradowalna na zakupy – idźmy w tę stronę!

Czy możemy coś zrobić z foliówkami? Oczywiście, że tak! Każdego dnia powinniśmy dążyć do tego, aby generować coraz mniejszą ilość odpadów. W tym pomocne niewątpliwie okażą się torby biodegradowalne. Zamiana reklamówek foliowych na ich ekologiczne odpowiedniki może wydawać się małym krokiem – w rzeczywistości jednak robi to wielką różnicę dla naszej planety.

Torebki biodegradowalne, które zostały wykonane z naturalnych materiałów jak np. papier, są doskonałą alternatywą dla foliówek. Szacuje się, że reklamówki foliowe wykonane z tworzywa sztucznego rozkładają się od 15 do nawet...1000 lat. Zakładając „optymistyczny” wariant kilkunastu lat, to wciąż jest ogrom czasu.

Dla porównania papierowa torba biodegradowalna rozłoży się w czasie od 2 do 3 miesięcy. Jest różnica, prawda?

Papierowa torba biodegradowalna z oferty SlowPack.Torby kompostowalne na zakupy – ekologicznie i wygodnie

Papierowe torby ekologiczne na zakupy są w 100% przyjazne naturze. W tym miejscu dodajmy, że nie chodzi tylko o fakt szybszego rozkładu, ale również o to, że podlegają one recyklingowi. Jeżeli Twoja torba biodegradowalna z jakiegoś powodu uszkodzi się np. poprzez rozerwanie ścianki lub uchwytu, możesz ją bez problemu wrzucić do pojemników na papier. Stamtąd zostanie wywieziona i po odpowiednim przetworzeniu ponownie wykorzystana – ekologia pełną parą!

Torebki biodegradowalne na zakupy wykonane z papieru są również gwarancją wygody. Znasz z doświadczenia sytuację, w której nawrzucałeś sporą ilość zakupów do tradycyjnej reklamówki foliowej, która pod wpływem ciężaru zaczęła uciskać Twoje palce? To standard w przypadku foliówek – nie uświadczysz tego, korzystając z papierowych toreb biodegradowalnych. Dzięki wygodnym i poręcznym uchwytom, nawet w przypadku większych zakupów Twoje dłonie nie ucierpią, a Ty nie będziesz musiał co chwilę robić przerw spowodowanych dyskomfortem.Papierowe torby ekologiczne na zakupy – nie takie słabe jak je malują!

Biodegradowalne torby papierowe mają przewagę nad foliówkami nie tylko ze względów ekologicznych. Wbrew przekonaniu, jakie panuje wśród wielu osób, reklamówki papierowe są trwałe i wytrzymałe. Nieprawdą jest, że papier to materiał słaby – a już na pewno nie w przypadku toreb. Produkty te są solidnie wykonane i odporniejsze na uszkodzenia, niż foliówki, które jak wiadomo – bardzo łatwo ulegają przerwaniu.

To jednak nie koniec zalet – kolejnym aspektem, o którym warto wspomnieć, jest to, że papierowe torby ekologiczne na zakupy są produktami wielokrotnego użytku. Dlatego też odpowiednio wykorzystane posłużą znacznie dłużej niż na jedno wyjście do sklepu.

Co więcej, prowadząc lokal gastronomiczny, w którym wykorzystywane są papierowe torby biodegradowalne, buduje się pozytywny wizerunek w oczach klientów, którzy z pewnością docenią świadome podejście do ochrony środowiska.

Papierowa torebka z okienkiem PLA. Idealna do spakowania pieczywa, drobnych wypieków czy owoców.Kompostowalne torby papierowe na zakupy – co jeszcze możemy o nich powiedzieć?

Jak widzisz, ekologiczne torby są z jednej strony przyjazne środowisku, a z drugiej pozostają bardzo praktyczne. Jakby tego mało, posiadają one o wiele więcej zalet, niż mogłoby się nam wydawać. Co jeszcze możemy o nich powiedzieć? Między innymi to, że torby zakupowe z papieru są:

  • lekkie,
  • eleganckie (naturalny wygląd),
  • poręczne,
  • uniwersalne (spakujesz do nich m.in. owoce, warzywa, kosmetyki, odzież, pieczywo i wiele innych produktów),
  • pojemne,
  • trwałe,
  • doskonałym przekaźnikiem treści reklamowych (stąd też znajdują zastosowanie w wielu lokalach gastronomicznych, które utożsamiają się z duchem eko),
  • przystępne cenowo.Papierowa fałdowa torba z oknem PLA idealna do zapakowania np. bagietki.Znając wszystkie te zalety, warto rozważyć korzystanie z biodegradowalnych toreb z papieru. Serdecznie do tego zachęcamy! Jeśli zaciekawił Cię ten temat, zostań z nami na dłużej – na bieżąco publikujemy artykuły z szeroko pojętego tematu ekologii. A jeżeli szukasz bio zamienników foliówek, to koniecznie sprawdź naszą ofertę, w której znajdziesz m.in. opakowania ekologiczne, ekologiczne torby czy eko reklamówki, czyli foliówki w wersji eko (wykonane z PLA) – zapraszamy!
Zobacz inne wpisy:

Opakowania ekologiczne biodegradowalne - przyjaciele gastronomiii domu i środowiska naturalnego

Ekologiczne opakowania cukiernicze pod lupą, czyli jak wybrać idealne pudełko na tort i ciasto

Ekologiczne pudełka na pizzę – podpowiadamy, jak wybrać praktyczne i przyjazne naturze akcesoria dla pizzerii

Opakowania ekologiczne w lokalu gastronomicznym zamiast plastiku – zmiana na lepsze!

Opakowania na wynos

Naturalne naczynia na grilla i piknik - grillowanie w duchu eko popłaca!

Opakowania garmażeryjne - ekologiczne i przyjazdy dla środowiska sposób przechowywania i pakowania żywności

W upalne dni ekologiczne miseczki do lodów będą jak znalazł!Polecane

pixel