Blog

Ekologiczne pudełka na ciasta weselne – ślubny trend 2024 roku

Lato to okres, w którym kalendarze właścicieli sal weselnych, restauracji czy położonych niedaleko nich hoteli pękają w szwach. Z uroczystością weselną wiążą się często wielotygodniowe przygotowania. My postaramy się nieco pomóc w tym stresującym okresie i "ugryziemy" kwestie związane z weselnym jedzeniem, a dokładniej z jego "słodszą" częścią. Mimo wielu szacunków i wyliczeń, po weselu zazwyczaj zostaje sporo wypieków, które rozdaje się rodzinie i bliskim. Podsuniemy pomysły na opakowania (oczywiście ekologiczne), które mają odpowiednią wielkość na ciastka, muffiny czy nawet tort!

Czytaj więcej
Pudełko weselne w eko wydaniu? Moda, która stała się codziennością

Witajcie! Wydaje nam się, że końcówka lutego to odpowiedni moment, by poruszyć temat wesel i ich organizacji. Taka impreza wiąże się z ogromem spraw do załatwienia, więc warto nad pewnymi kwestiami zastanowić się nieco wcześniej. Jedną z nich jest podziękowanie gościom za przybycie, obdarowując ich jakąś słodką przekąską. Nie jest może to sprawa priorytetowa, ale jednak ma miejsce na zdecydowanej większości wesel. Specjalistami od tego typu imprez co prawda nie jesteśmy, ale wiemy co nieco o opakowaniach! W związku z tym w dzisiejszym wpisie poruszymy temat opakowań cukierniczych - mniejszych, większych, z okienkiem lub uchwytem. Oczywiście wszystko w stylu eko! Zapraszamy do lektury :)

Czytaj więcej
Jak złożyć serwetki papierowe na Wielkanoc? Składanie zajączka i innych świątecznych dekoracji!

Witajcie! Pierwszy wpis dotyczący składania serwetek cieszył się przez Was dużym zainteresowaniem, więc dziś wracamy z jego drugą odsłoną. Okazja jest idealna, bo to taki etap roku, gdzie człowiek już jest powoli myślami przy Świętach Wielkanocnych. Święta jednoznacznie kojarzą się z czasem, który spędzamy z rodziną, a ten często upływa właśnie przy udekorowanym stole. Poza przedstawieniem aż czterech metod na złożenie serwetek w niecodzienny sposób, "zahaczymy" również temat samych serwetek i pokażemy zdjęcia produktów, które mamy w swojej ofercie. Do wpisu zapraszamy szczególnie tych, którzy są szczególnie stęsknieni za wiosenną aurą! :)

Czytaj więcej
Opakowania na ciasta komunijne w ekologicznym wydaniu! Pojemniki duże i małe

Witajcie! Nie tak dawno poruszaliśmy temat pudełek i opakowań, które mogą nam się przydać na imprezie rodzinnej czy firmowej. Szczególnie na tym ostatnim etapie - w momencie żegnania gości. Bardzo częstą praktyką jest podziękowanie uczestnikom imprezy za przybycie, obdarowując ich smakołykami, których mogli wcześniej skosztować. Dziś skupimy się konkretnie na tak zwanych pudełkach cukierniczych, oczywiście w wersji ekologicznej! Co prawda w tytule "przewija się" temat ciast komunijnych, ale wpis jest na tyle uniwersalny, że można zastosować go również w przypadku innych imprez, po których byśmy chcieli podziękować gościom właśnie w taki "słodki sposób". Zapraszamy do wpisu :)

Czytaj więcej
Ustawa SUP – „dyrektywa plastikowa” i wynikające z niej zmiany. Na co należy się przygotować od 1 stycznia 2024?

Witajcie w roku 2024! Zdecydowanie bardziej byśmy woleli przywitać Was przyjemniejszym akcentem niż temat Dyrektywy SUP. Jednak pewnych rzeczy lepiej nie odkładać na później. Wbrew zasadzie "mniej wiesz - lepiej śpisz", dziś wychodzimy Wam naprzeciw, rozwiewając wątpliwości związane ze zmianami, które weszły 1 stycznia 2024 r. Powiemy sobie o głównych założeniach Ustawy, o następnych terminach, w których trzeba będzie dostosować się do nowych przepisów i o opłatach, które będzie trzeba doliczać do "jednorazówek" z tworzyw sztucznych. Wspomnimy również o alternatywnych rozwiązaniach, ale też nie mogliśmy pominąć tematu ewentualnych kar, które będą nakładane za niestosowanie się do nowych wytycznych. Zapraszamy!

Czytaj więcej
Pudełka dla gości na ciasto i inne słodkości, czyli w co zapakować podarunki dla najbliższych

Witajcie! Kto kiedykolwiek był gospodarzem imprezy, ten doskonale wie, że ciężko wyliczyć ilość jedzenia tak, by wszystko zostało zjedzone do ostatniego okrucha. Jednak jak już się pomylić, to lepiej żeby zostało, niż by miało braknąć! Tym bardziej, że z nadwyżką jedzenia bardzo łatwo sobie poradzić. Możemy je wydać naszym gościom, w ramach podziękowania za obecność w naszym wydarzeniu. Nie ma znaczenia rodzaj imprezy (wesele, urodziny czy zwykła "domówka") - praktycznie na każdym spotkaniu ze znajomymi czy rodziną na stole znajdzie się coś słodkiego! W związku z tym warto wiedzieć jakie opakowania jednorazowe na wypieki mogą nam się docelowo przydać, żeby obdarować naszych gości. Dzisiejszy wpis poświęcamy właśnie opakowaniom cukierniczym. Zapraszamy do lektury :)

Czytaj więcej
Pudełka na komunię, które mogą się przydać – zapakuj smakołyki i podaruj swoim gościom!

Dzień dobry! Może to nietypowy moment na poruszenie tematu Pierwszej Komunii Świętej, ale o niektórych kwestiach warto pomyśleć zawczasu. To niezwykłe wydarzenie w życiu młodego człowieka często podzielone jest na dwa etapy - na uroczystość kościelną, która jest prawdziwym przeżyciem duchowym oraz na spotkanie w gronie rodzinnym, podczas którego można się wyciszyć i spędzić czas z najbliższymi. My dziś skupimy się na tej drugiej części, a dokładniej rzecz biorąc, na ostatnim etapie tego spotkania, kiedy wręczamy gościom skromne upominki, jako wyraz wdzięczności za uczestnictwo w tym ważnym wydarzeniu. We wpisie znajdziecie sugestie odnośnie wyboru opakowań, które z całą pewnością spełnią swoją rolę w przypadku wypieków, sałatek czy dań obiadowych. Zapraszamy :)

Czytaj więcej
Adaptacja do zmian klimatu – jak dostosować się do zmieniającej się rzeczywistości?

Witajcie! Cytując fragment dzisiejszego wpisu: "W świecie nauki panuje zgoda co do tego, że zmiana klimatu jest jednym z najpoważniejszych wyzwań stojących przed ludzkością w XXI wieku." Dziś poruszymy właśnie ten mało przyjemny, ale niezwykle istotny temat zmieniającego się klimatu i skutków, które wiążą się z tymi zmianami. Raczej nie jest tajemnicą fakt, że to niestety człowiek jest jednym z głównych powodów tych tarapatów, w których możemy niedługo się znaleźć. Postępująca industrializacja czy wylesianie na dużą skalę to tylko parę przyczyn zachodzących zmian. W dzisiejszym "odcinku" powiemy sobie szerzej o tych przyczynach i o tym jak możemy zaadoptować się do zmian klimatu. Zapraszamy!

Czytaj więcej
pixel