Jak złożyć serwetki na komunię? Układanie i składanie krok po kroku

2024-04-02
Jak złożyć serwetki na komunię? Układanie i składanie krok po kroku

Komunia Święta to wyjątkowy czas w życiu dziecka i jego rodziny, moment pełen uroczystości i duchowej radości. W przygotowaniach do tego ważnego wydarzenia szczególną uwagę zwracamy na detale, które tworzą niezapomnianą atmosferę. Jednym z elementów, który liczy się szczególnie, jest elegancko udekorowany stół. W tym artykule pokażemy Ci, jak ładnie złożyć serwetki na komunię, żeby zachwycić gości i podkreślić rangę wydarzenia.

 

Składanie serwetek na komunię, czyli "kropka nad i" aranżacji stołu

Składanie serwetek komunijnych to nie tylko kwestia estetyki, ale również wyraz szacunku dla gości. Takie dodatki mogą stać się uzupełnieniem każdej aranżacji stołu, dodając jej elegancji i charakteru. Samo ich przygotowanie to znakomita okazja do tego, by w przygotowania do uroczystości zaangażować dzieci – dzięki temu w tym szczególnym dniu poczują się jeszcze bardziej wyjątkowo.

Technik składania jest wiele, od prostych i klasycznych po bardziej skomplikowane. Warto wybrać taką formę, która będzie harmonizować z pozostałymi elementami dekoracji, w tym z obrusami, zastawą czy kompozycjami kwiatowymi. Warto pamiętać, że niezależnie od wybranej metody serwetki muszą być nie tylko piękne, ale również funkcjonalne.

 

25 sztuk torebek-serwetek na sztućce Premium Airlaid, Komunia, 40 x 40 cm – idealny wybór dla wymagających i praktycznych.

 

 

Jak ułożyć serwetki na stół komunijny? Trendy i zasady savoir vivre’u

Ułożenie serwetek na stole komunijnym można oprzeć na aktualnych trendach dekoracyjnych, ale warto pamiętać przede wszystkim o zasadach savoir vivre'u – etykieta mówi o tym, że zawsze powinny znajdować się po lewej stronie talerza. Warto też pomyśleć o komforcie gości i nie tworzyć zbyt skomplikowanych dekoracji, które trudno będzie rozłożyć. Jeśli chodzi o komunijne tendencje, odnotowujemy rosnącą popularność minimalistycznych pomysłów, jak na przykład tekstylia z bawełny lub lnu dekorowane naturalnymi elementami: niewielkimi gałązkami, kwiatami czy wstążkami. Coraz chętniej wykorzystywane są też ekologiczne serwetki, którym przyjrzymy się jeszcze w dalszej części poradnika. Jak złożyć serwetki papierowe na komunię? Sprawdźmy.

 

Jak składać serwetki na komunię w stojący wachlarz?

Składanie serwetek papierowych komunijnych w stojący wachlarz to sposób na dodanie stołowi wyjątkowo eleganckiego akcentu. Ta metoda nie tylko jest efektowna, ale również stosunkowo prosta w wykonaniu. Rozpoczynamy od położenia serwetki na płaskiej powierzchni, następnie składamy ją na pół, by uzyskać prostokąt. Kolejny krok to harmonijkowe składanie serwetki – zaczynamy od krótszego boku i zaginamy papier co kilka centymetrów, aż do końca. Po złożeniu serwetki w harmonijkę, jedną stronę owijamy tak, aby utworzyć podstawę wachlarza – powinna stabilnie stać na stole. 

 

 

Propozycja dla miłośników ekologicznych rozwiązań – 100 sztuk serwetek 2-warstwowych "Recycled" 20 x 20 cm w minimalistycznym stylu

 

 

Składanie serwetek komunijnych na sztućce

Ten sposób to praktyczne rozwiązanie, które pozwoli zachować porządek na stole komunijnym, a jednocześnie dodać mu elegancji. Jak złożyć serwetki na stole komunijnym w kieszonkę? Należy rozłożyć je na płasko i złożyć na pół, tworząc kwadrat. Następnie górną warstwę serwetki delikatnie zaginamy do góry, pozostawiając około jednej trzeciej długości na dole. Teraz całość składamy na pół z lewej na prawą stronę oraz na pół, tworząc w ten sposób kieszonkę, w którą można włożyć sztućce.

 

 

Jak składać serwetki na komunię w elegancki stożek?

Serwetki złożone w formie eleganckiego stożka to klasyka, która nigdy nie wychodzi z mody. To jeden z bardziej tradycyjnych sposobów prezentacji serwetek, który doskonale sprawdzi się na takich uroczystościach, jak Pierwsza Komunia Święta. Zaczynamy od rozłożenia serwetki na płasko, a następnie złożenia jej na pół. Kolejny krok to złożenie rogu powstałego trójkąta do jego przeciwległego boku i powtórzenie tego działania z drugim rogiem – ma powstać kształt diamentu. Teraz delikatnie podnosimy dolne końce diamentu w górę, formując stożek. Gotowe!

 

Wybierz piękne serwetki na stół komunijny – składanie nie będzie potrzebne!

Chcesz osiągnąć piękny efekt bez konieczności skomplikowanego składania serwetek? Idealnym rozwiązaniem będą papierowe serwetki jednowarstwowe lub dwuwarstwowe ze SlowPack. Te ozdobione motywami komunijnymi same w sobie dodają klasy – wystarczy położyć je na talerzu lub obok, by natychmiast podnieść estetykę stołu. W naszej hurtowni opakowań jednorazowych dostępne są różne warianty, od minimalistycznych po bardziej dekoracyjne. Wśród polecanych przez nas produktów znajdują się też specjalne torebki-serwetki 2w1, w które można włożyć sztućce, a po rozłożeniu – wykorzystać jako tradycyjną serwetkę papierową.

 

Składanie serwetek na stół komunijny to prosty, a jednocześnie efektowny sposób, by dodać uroczystościom wyjątkowego charakteru. Opanowanie omówionych przez nas technik wcale nie jest trudne – wystarczy nieco cierpliwości. Jeśli jednak nie czujesz się na siłach, by tworzyć autorskie dekoracje, postaw na dwuwarstwowe serwetki ekologiczne z naszej hurtowni – te zdobione komunijnymi motywami same w sobie będą przepiękną ozdobą stołu.

 

 

 

pixel