O nas - SlowPackFirma SlowPack, którą stworzyła grupa przyjaciół, jest ściśle związana z filozofią życia w rytmie slow. W dosłownym tłumaczeniu z języka angielskiego “slow” oznacza powolny, a “pack” opakowanie. Dla nas te słowa mają głębszy sens, który symbolizuje świadome, mądre i racjonalne wybory, których dokonujemy każdego dnia. Są to decyzje, które przyczyniają się do zminimalizowania występowania szkód w środowisku naturalnym. Mając na uwadze zagrożenia jakie niosą za sobą postępujące zmiany klimatyczne, dokładamy starań, by wprowadzać hasło “slow” do każdego obszaru naszego życia jak: podróże, jedzenie, moda czy biznes. Dlatego tworząc SlowPack, kierujemy się wartościami, które są zgodne z poszanowaniem przyrody. Naszą misją jest prowadzenie biznesu, który jest zgodny ze zrównoważonym rozwojem. W naszym sklepie stawiamy na produkty przyjazne środowisku, co do których mamy pewność, że są wykonane z unikatowych materiałów, których produkcja i dystrybucja zawsze odbywa się z poszanowaniem środowiska naturalnego. To oznacza, że większość z nich jest biodegradowalna, wolna od tworzyw sztucznych i może być poddawana kompostowaniu.

Wierzymy, że wspólnymi, małymi krokami jesteśmy w stanie zmienić bieg wydarzeń i nie dopuścić do katastrofalnych zmian w przyrodzie.

Po wnikliwych poszukiwaniach jakościowych marek, w naszym asortymencie znajdziesz prawdziwe eko perły, które wykonane są m.in. z:

  • PLA - czyli bioplastiku, którego można wytwarzać z kukurydzy lub trzciny cukrowej.
  • certyfikowanego papieru, pochodzącego z legalnych i bezpiecznych źródeł (certyfikat FSC ®). W pełni kompostowalne w przydomowych warunkach!
  • bambusa, drewna, otrąb pszennych czy z pozostałości roślinnych, takich jak liście trzciny cukrowej czy słoma ryżowa.

Ponadto jesteśmy oficjalnym dystrybutorem między innymi takich marek jak:
  • Vegware - producent ze stolicy Szkocji - Edynburga. Firma, który kładzie ogromny nacisk na ekologię i w jej ofercie znajdują się produkty wykonane wyłącznie z kompostowalnych tworzyw. Zdobywca wielu nagród w kategorii "ekologiczny produkt".
  • Biotrem - polska firma produkująca naczynia z otrąb pszennych. Te w pełni jadalne talerze i miski wykonane są z otrąb spożywczych, które są produktem ubocznym w procesie produkcji mąki - ekologia w czystej postaci. Jadalne naczynia z otrąb to ich autorski pomysł, który chroniony jest licznymi patentami.
  • ABC-PAK - polski producent papierowych "jednorazówek" dla gastronomii - tacek, talerzy czy opakowań na wynos. Produkty wykonane wyłącznie z papieru, bez tworzyw sztucznych, nadające się w 100% do recyklingu!

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszym bogatym wachlarzem eko produktów i zachęcamy do wdrażania w życiu codziennym idei SLOW! :)

Pozdrawiamy,
Zespół SlowPackpixel