Blog

Pudełka na komunię, które mogą się przydać – zapakuj smakołyki i podaruj swoim gościom!

Dzień dobry! Może to nietypowy moment na poruszenie tematu Pierwszej Komunii Świętej, ale o niektórych kwestiach warto pomyśleć zawczasu. To niezwykłe wydarzenie w życiu młodego człowieka często podzielone jest na dwa etapy - na uroczystość kościelną, która jest prawdziwym przeżyciem duchowym oraz na spotkanie w gronie rodzinnym, podczas którego można się wyciszyć i spędzić czas z najbliższymi. My dziś skupimy się na tej drugiej części, a dokładniej rzecz biorąc, na ostatnim etapie tego spotkania, kiedy wręczamy gościom skromne upominki, jako wyraz wdzięczności za uczestnictwo w tym ważnym wydarzeniu. We wpisie znajdziecie sugestie odnośnie wyboru opakowań, które z całą pewnością spełnią swoją rolę w przypadku wypieków, sałatek czy dań obiadowych. Zapraszamy :)

Czytaj więcej
Adaptacja do zmian klimatu – jak dostosować się do zmieniającej się rzeczywistości?

Witajcie! Cytując fragment dzisiejszego wpisu: "W świecie nauki panuje zgoda co do tego, że zmiana klimatu jest jednym z najpoważniejszych wyzwań stojących przed ludzkością w XXI wieku." Dziś poruszymy właśnie ten mało przyjemny, ale niezwykle istotny temat zmieniającego się klimatu i skutków, które wiążą się z tymi zmianami. Raczej nie jest tajemnicą fakt, że to niestety człowiek jest jednym z głównych powodów tych tarapatów, w których możemy niedługo się znaleźć. Postępująca industrializacja czy wylesianie na dużą skalę to tylko parę przyczyn zachodzących zmian. W dzisiejszym "odcinku" powiemy sobie szerzej o tych przyczynach i o tym jak możemy zaadoptować się do zmian klimatu. Zapraszamy!

Czytaj więcej
Pudełka na ciasteczka świąteczne – estetyczne i ekologiczne propozycje na wypieki!

Za pasem Święta Bożego Narodzenia. To co jednoznacznie kojarzy się z tym magicznym czasem to prezenty, którymi obdarowujemy swoich bliskich. Im bardziej liczna rodzina czy grono znajomych, tym grubszym portfelem musimy dysponować. Jednak są pewne sposoby, by nasze domowe finanse nie ucierpiały aż tak bardzo. Jednym z nich są domowe wypieki, które możemy sprezentować naszym najukochańszym. Udekorowane pierniki, ciasteczka czy ciasta nabiorą dodatkowego uroku, gdy spakujemy je w estetyczne pudełka. Dziś właśnie tej ostatniej części poświęcamy nasz wpis blogowy. Tym, którym nieobce jest DIY (Do It Yourself, czyli polskie "zrób to sam"), podpowiadamy jak można nadać dodatkowy urok opakowaniom, w które zapakujemy nasze słodkie wypieki. Zapraszamy!

Czytaj więcej
Składanie serwetek na stół wigilijny – świąteczny poradnik na Boże Narodzenie!

Ho ho ho! Gdy przechadzając się po galeriach handlowych słyszymy "Last Christmas", a w telewizyjnych reklamach przemyka czerwona, oświetlona ciężarówka z gazowanymi napojami, to już jest wszystko jasne - nadchodzi, przez wielu wyczekiwany, świąteczny okres! Czy go lubimy czy nie, to jednak większość z nas w jakiś sposób się do niego przygotowuje. My już parę tygodni temu zaczęliśmy małe przymiarki. Mocno rozszerzyliśmy naszą ofertę o nowe, świąteczne produkty, a dziś, na przywitanie grudnia, postanowiliśmy wrzucić wpis blogowy o strojeniu wigilijnego stołu. Święta Bożego Narodzenia to często prezenty-niespodzianki, więc i my chcielibyśmy Was nieco zaskoczyć dzisiejszą treścią - sprawdźcie sami!

Czytaj więcej
Co to jest utylizacja śmieci i jakie problemy się z nią wiążą? Wyjaśniamy!

W epoce konsumpcjonizmu problem gospodarowania odpadami staje się jednym z największych wyzwań na świecie. W dzisiejszym wpisie powiemy sobie o utylizacji odpadów - rozwiązaniu nie bez wad, ale koniecznym w walce z zalewającymi naszą planetę śmieciami. Poruszymy temat wyzwań, jakie wiążą się z tym procesem, opowiemy o alternatywnych metodach radzenia sobie z odpadami oraz, jak to mamy już chyba w zwyczaju, podpowiemy jakie decyzje zakupowe podejmować i które z codziennych przyzwyczajeń warto zmienić, żeby dołożyć swoją cegiełkę do tej nierównej walki. Zapraszamy do lektury!

Czytaj więcej
Na czym polega przeciwdziałanie zmianom klimatu? Podpowiadamy, co możemy zrobić, aby chronić klimat!

Hej! W poprzednim "odcinku" wyjaśniliśmy sobie czym są zmiany klimatyczne i jakie są ich przyczyny. Wskazaliśmy obszary naszego codziennego funkcjonowania, gdzie przez nasze złe nawyki, często nieświadomie, przyczyniamy się, mówiąc wprost, do szkodzenia naszemu otoczeniu. Bardzo mocno wierzymy w to, że pozytywne zmiany zaczynają się już od jednostki, więc dziś szerzej porozmawiamy sobie o tym, co możemy zrobić, żeby pomóc środowisku (a przy okazji nam samym, bo wprowadzanie tych nawyków jest dobre również dla naszego zdrowia) podążać we właściwą stronę.  Zapraszamy do lektury!

Czytaj więcej
Zmiana klimatu – przyczyny i skutki, czyli o tym, do czego może doprowadzić działalność człowieka i nie tylko!

Dzień dobry! Tydzień temu pisaliśmy o zmianach klimatycznych w Europie, ale doszliśmy do wniosku, że tak naprawdę nie zgłębiliśmy wystarczająco tego tematu. Dlatego dziś postaramy się wyczerpać pewne kwestie. Powiemy sobie czym są te zmiany klimatyczne, jakie są ich przyczyny, jakie są skutki globalnego ocieplenia i co najważniejsze, jak zahamować procesy, które grożą nam potencjalnymi katastrofami klimatycznymi w przyszłości. W tym wpisie wskażemy obszary naszego codziennego funkcjonowania, gdzie mamy najszersze pole do tego, żeby złe nawyki zmienić na lepsze, a w konsekwencji zapewnić naszym dzieciom "lepsze jutro". Zapraszamy!

Czytaj więcej
Certyfikaty ekologiczne, które warto znać – dlaczego? Kilka słów wyjaśnienia

W tym artykule zgłębimy temat certyfikatów ekologicznych, przybliżając rodzaje "eko" oznaczeń, które coraz częściej pojawiają się na rynku. Dowiemy się również, jak rozpoznać autentyczne certyfikaty ekologiczne, które są kluczowe dla ochrony środowiska, zdrowia konsumentów oraz wsparcia rzeczywistych inicjatyw ekologicznych. Przeanalizujemy najpopularniejsze rodzaje etykiet i co oznaczają, oraz dowiemy się, dlaczego posiadanie certyfikatów ekologicznych to nie tylko kwestia odpowiedzialności za planetę, ale także przewaga konkurencyjna na rynku i wkład w budowanie zrównoważonej przyszłości. Odkryjmy razem, jakie korzyści niosą ze sobą certyfikaty ekologiczne i jakie znaczenie mają dla naszego środowiska oraz gospodarki.

Czytaj więcej
pixel