Worki na śmieci biodegradowalne

( ilość produktów: 13 )

Aktualne zmiany w przepisach, zmuszają zarówno osoby indywidualne, jak i firmy do segregacji śmieci. Należy zwrócić uwagę na ich podział - który zazwyczaj dzieli się na 4 frakcje – odpady organiczne, inaczej nazywane BIO, plastik, papier oraz szkło. Odpady BIO, najbardziej praktycznie jest gromadzić przy użyciu kompostowalnych worków na śmieci - nie musimy się wówczas martwić zanieczyszczeniem frakcji workiem foliowym - możemy nasze śmieci wyrzucić wraz z opakowaniem, które bez problemu rozłoży się w kompostowni przemysłowej. Do worków BIO kompostowalnych, najczęściej trafiają resztki pochodzenia roślinnego, odpady powstałe w wyniku przygotowywanych posiłków lub „śmieci” powstałe po pracach w ogrodzie. Zachęcamy zatem do zapoznania się z naszą ofertą worków biodegradowalnych na odpady.

Kompostowalne worki na śmieci – hurt

W naszej hurtowni można zakupić również biodegradowalne worki na śmieci w ilościach hurtowych. Nie jest niczym dziwnym, że wielu ludzi zadaje sobie pytanie, w jaki sposób powinni przechowywać i wyrzucać tego typu odpady. Odłączenie dopadów bio od innych śmieci, zdecydowanie nie powinno zakończyć się wyrzuceniem ich do plastikowego worka, dlatego też zachęcamy, aby skorzystać z ekologicznych worków na śmieci.

Ekologiczne worki na śmieci — sklep

Niestety, ale wiele osób zapomina o tym dość istotnym elemencie, jakim są worki na odpady biodegradowalne i w efekcie w kontenerze przeznaczonym na ten szczególny rodzaj śmieci, lądują plastikowe worki. Dlatego wiele wspólnot zdecydowało się na wprowadzanie zakazu wyrzucania śmieci BIO w innych workach, niż worki biodegradowalne kompostowalne. Rozwiązaniem tego problemu jest wyrzucanie odpadów w workach biodegradowalnych lub torebkach na śmieci BIO, które są w pełni przyjazne dla środowiska naturalnego.

Worki biodegradowalne do odpadów bio – niska cena

Worki biodegradowalne do odpadów bio, są stworzone ze składników pochodzenia naturalnego, takich jak np. skrobia kukurydziana. Tak samo jak w przypadku resztek organicznych, tak też w przypadku worków na śmieci biodegradowalnych, mogą one podlegać procesowi biodegradacji nawet w warunkach domowych. Aby worki na śmieci bio z zawartością uległy całkowitemu rozpadowi, nie są wymagane specjalne warunki przemysłowe, jeśli posiadają one specjalny certyfikat TUV Home.

Worki na śmieci BIO – producent

Worki ekologiczne dostępne w Slowpack posiadają specjalne certyfikaty m.in. „Compost OK Home”, dzięki którym mamy pewność, że nie pozostawią po sobie żadnych metali ciężkich, czy toksycznych związków chemicznych. Aby zapewnić jeszcze lepszą rozkładalność worków do śmieci bio, warto je przechowywać np. w koszu, który posiada jakieś otwory, co zapewnia większą wentylację. Tak samo dobrym rozwiązaniem mogą okazać się papierowe worki na odpady BIO, które sprawią, że resztki będą schły, zamiast gnić, a dodatkowo nie będzie unosił się nieprzyjemny zapach, spowodowany np. fermentowaniem.

Jednorazowe worki na śmieci ekologiczne

Ten rodzaj produktu występuje w naszym sklepie w różnych rozmiarach, najpopularniejszym z nich są biodegradowalne worki na śmieci 60 L. Rozmiar biodegradowalnych worków na śmieci powinien być dopasowany do ilości odpadów, jakie generuje gospodarstwo domowe lub firma. Warto wspomnieć, że ekologiczne worki na śmieci, pod wpływem czasu i znajdujących się w nim zawartości, mogą ulec procesowi biodegradacji, w wyniku czego mogą być słabsze. Jest to jednak stosunkowo długi czas - w standardowych, domowych i suchych warunkach – worki te mogą ze spokojem leżeć nawet kilkanaście miesięcy.

Worki biodegradowalne ECO

Worki na śmieci biodegradowalne należy często wymieniać, ponieważ napełniony i zawiligocony worek, może po kilku-kilkunastu dniach zacząć robić się dziurawy, w wyniku rozkładu. Dlatego zawsze warto mieć w pobliżu kosza zapas worków na śmieci bio, w odpowiednim rozmiarze. Gospodarstwa domowe oraz firmy, które produkują bardzo małą ilość odpadów, powinny zdecydować się na zakup najmniejszego rozmiaru, który będzie zapełniał się w niedługim czasie. Natomiast w przypadku takich miejsc jak restauracje, zalecany jest wybór największego rozmiaru worka, dzięki któremu nie będzie częstej konieczności jego opróżniania, a pomimo tego przy dużej ilości biodegradowalnych odpadów nie będą one poddawane procesowi rozkładu w koszu.
Tego rodzaju worki, spokojnie można zakupić w większej ilości, ponieważ aby same zaczęły się rozkładać, muszą przebywać w odpowiednich warunkach, które ciężko jest stworzyć w standardowych warunkach domowych.

Szukasz produktów, które po zużyciu szybko rozłożą się w naszych workach? Sprawdź koniecznie pozostałe wyroby z kategorii, wśród których znajdziesz m.in. papierowe formy do pieczeniaekologiczne ręczniki papierowe (lub ręczniki bambusowe) czy zyskujące w ostatnim czasie na popularności obrusy papierowe.

Zapraszamy na zakupy w miejscu przyjaznemu naturze! Slowpack – ekologiczne opakowania i akcesoria do domu i nie tylko.

Powiadom mnie kiedy produkt będzie ponownie dostępny
Zaufane Opinie IdoSell
4.91 / 5.00 879 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-20
Wszystko super, słomki wyglądają bardzo dobrze, zamówienie szybko i sprawnie :)
2024-06-04
Wszystko w prządku.
pixel