Blog

Ekologia w biznesie, czyli jakie działania wprowadzają firmy, by chronić środowisko?

Dzień dobry! Tydzień temu na naszym blogu pisaliśmy o złych nawykach, które każdy z nas może, czy nawet powienien zmienić, żeby przyczynić się do wyhamowania degradacji środowiska naturalnego. Dziś opowiemy sobie o tego typu zmianach w większej skali - w naszych miejscach pracy. Nie ma to znaczenia czy to mała, paroosobowa firma czy ogromne przedsiębiorstwo - każda "zielona cegiełka" jest ważna, nawet ta najmniejsza. W końcu w pracy większość z nas spędza dużą część swojego życia, a więc mamy dużo okazji do tego, żeby zrobić coś dobrego dla naszej planety. Miłej lektury!

Czytaj więcej
Ciasto chlebowe – nie tylko do chleba!

Hej wszystkim! Jeśli jesteście na bieżąco z naszą ofertą lub śledzicie naszego bloga czy kącik z aktualnościami, to na pewno temat jadalnych talerzy, misek czy nawet słomek, łyżeczek i mieszadełek nie jest Wam obcy. Na rynku jest jednak przynajmniej jeszcze jeden produkt warty uwagi, który wykonany jest w 100% z naturalnych i jadalnych składników - mowa o Breadpackach, czyli miskach z ciasta chlebowego. Tego typu produkty to ekologia w czystej postaci - po zjedzeniu zupy, możemy również zjeść samą miskę (a takie ciasto chlebowe, nasiąknięte zupą... mmm - pycha! :)). Więcej informacji w naszym wpisie. Miłego czytania!

Czytaj więcej
Dlaczego warto żyć ekologicznie? 5 powodów

Hej-ho! Powodów by żyć w zgodzie z naturą jest na pewno zdecydowanie więcej niż pięć tytułowych. My przedstawiamy te, które niosą korzyści również dla nas samych - naszego zdrowia i, co w obecnych czasach szczególnie ważne, dla naszej kieszeni. Już tradycyjnie powiemy sobie o opakowaniach (i ich ekologicznych wersjach), o oszczędzaniu wody czy prądu. Niestety często jest tak, że podczas wykonywania nawet najbardziej prozaicznych czynności, nie pomyślimy nad tym, że drobna korekta naszych nawyków może zaoszczędzić dla nas znaczną sumę pieniędzy (oczywiście w dłuższej perspektywie), a przy okazji zaczniemy mieć pozytywny wpływ na nasze otoczenie...

Czytaj więcej
Co to jest kompostowanie i jakie daje możliwości? Eko-lifestyle, którym warto się zainteresować

Dzień dobry! Pojęć "kompostowanie" czy "kompostownik" nie trzeba nikomu tłumaczyć. Część z Was, która spędzała wakacje u dziadków, miała pewnie nawet bezpośredni kontakt z tą metodą "utylizacji" bioodpadów. Czasy się jednak mocno zmieniły i teraz nie potrzebujemy wygospodarowanego kącika w ogrodzie, żeby przygotować kompost. Teraz nawet mieszkańcy bloków mają szerokie możliwości "produkcji" takiego nawozu, którego finalnie można użyć do podniesienia jakości gleby. Dzisiejszy wpis cały poświęcamy kompostowaniu - omówimy temat, poruszymy techniczne kwestie dotyczące przygotowań oraz przedstawimy zalety tego rozwiązania. Zapraszamy!

Czytaj więcej
Ile rozkłada się plastik? Liczby, które mogą wstrząsnąć światem

Witajcie! Szkodliwy wpływ plastiku (czy bardziej ogólnie - tworzyw sztucznych) na środowisko, już dla nikogo nie jest tajemnicą. Dotarliśmy do takiego etapu, gdzie potrzebne są nawet prawne regulacje (np. Dyrektywa Plastikowa wprowadzona przez Unię Europejską), żeby poradzić sobie z tym narastającym problemem. Jednak ograniczenie produkcji tylko niektórych artykułów, z których korzystamy na co dzień, nie wystarczy. Bardzo istotne jest to, żebyśmy my, w naszej mikroskali, zaczęli wprowadzać odpowiednie nawyki do naszego życia. W dzisiejszym wpisie powiemy sobie o wpływie tworzyw sztucznych na środowisko oraz o tym, jak można zastąpić niektóre plastikowe produkty codziennego użytku eko-alternatywami. Zapraszamy!

Czytaj więcej
Węgiel bambusowy w domu, czyli jak pozbyć się brzydkiego zapachu z lodówki, szafy i butów w kilka minut!

Witajcie! Pod koniec ubiegłego roku, na naszym blogu pojawił się wpis, który tematyką odbiegał nieco od tego, o czym piszemy zazwyczaj, na czym znamy się najlepiej. Dotyczył on wilgoci, czyli problemu, który najbardziej nam doskwiera, gdy pojawia się w naszym domu. Dziś poniekąd zostajemy w "klimacie". Tym razem poruszymy temat brzydkich zapachów. Przedstawimy parę "domowych" sposobów na pozbycie się nieprzyjemnej woni z lodówki, wskażemy uniwersalny produkt, dzięki któremu pozbędziesz się niemiłego zapachu z szafy czy butów oraz doradzimy na co trzeba zwrócić uwagę, żeby problem nie powrócił. Zapraszamy do lektury :)

Czytaj więcej
Lekcja nr 5 - "Papier – ekologiczny materiał o wielu twarzach"

Dzień dobry! Dziś przyszedł czas na kolejną "lekcję", czyli wpis blogowy z serii, w której omawiamy sobie ekologiczne tworzywa. Pora na papier - materiał tak pospolity, że już nie zwracamy uwagi na to, że towarzyszy nam praktycznie na każdym kroku dnia codziennego. Zeszyt, chusteczki, torba na zakupy, kubek z kawą w ulubionej kawiarni - to tylko parę papierowych produktów, z którymi regularnie się stykamy, a jest ich znacznie więcej. Może się wydawać, że w temacie tego tworzywa nie może nas wiele zaskoczyć. Jednak my postaramy się poszerzyć Waszą wiedzę w tej kwestii - powiemy sobie o recyklingu, o właściwościach papieru i między innymi również o oznaczeniu FSC, które często towarzyszy produktom z tego tworzywa. Zapraszamy!

Czytaj więcej
Jaki pochłaniacz wilgoci wybrać? Postaw na węgiel bambusowy!

Dziś odejdziemy nieco od jednorazówek dla gastronomii i porozmawiamy sobie o temacie, który zazwyczaj odżywa w zimowych miesiącach roku. Mowa o wilgoci, która najczęściej doskwiera nam w samochodzie czy domu/mieszkaniu. Duża wilgotność powietrza to w dużej mierze kwestia kiepskiej wentylacji lub po prostu zbyt rzadkiego wietrzenia pomieszczeń - w końcu kto chętnie wietrzy mieszkanie, gdy na dworze mamy minusowe temperatury, prawda? :) Jeśli w porę zorientujemy się, że w naszym domu panuje duża wilgotność, a sytuacja nie zabrnie za daleko, to z pomocą przychodzą pochłaniacze wilgoci... Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszamy do lektury!

Czytaj więcej
pixel