Ekologiczne pudełka na pizzę – podpowiadamy, jak wybrać praktyczne i przyjazne naturze akcesoria dla pizzerii

2021-10-13
Ekologiczne pudełka na pizzę – podpowiadamy, jak wybrać praktyczne i przyjazne naturze akcesoria dla pizzerii

Otwarcie własnej pizzerii to nie lada przedsięwzięcie. Zanim jednak przyrządzisz pizzę dla swoich pierwszych klientów, musisz pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Oprócz wykończenia lokalu, kupna pieca czy uzyskania wszystkich wymaganych zezwoleń, powinieneś pomyśleć o zakupie odpowiednich akcesoriów. Do takich niewątpliwie zaliczane są m.in. opakowania na pizzę, których wybór musi być dobrze przemyślany.

Dziś podpowiadamy, jak wybrać kartony do pizzy, które z jednej strony będą bardzo praktyczne dla Ciebie i klientów, a z drugiej pozostaną przyjazne dla środowiska naturalnego – zachęcamy do lektury!Pudełko na pizzę – podstawa wyposażenia pizzerii

Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że karton do pizzy wcale nie jest aż takim must-have pizzerii. W rzeczywistości jednak sprawa wygląda zgoła inaczej – bez takiego pudełka ciężko wyobrazić sobie funkcjonowanie lokalu.

Niezależnie jednak od tego, czy mówimy tutaj o pizzerii, czy też restauracji, knajpie lub barze, w którym serwowane jest to wyjątkowe, włoskie danie, każdy klient powinien mieć możliwość wzięcia placka ze sobą. Kartony na pizzę przydatne są szczególnie wtedy, gdy mówimy o niedokończonym posiłku, a także dowozie, czyli opcji, którą oferuje praktycznie każda pizzeria.Karton do pizzy – z bezpiecznych dla zdrowia materiałów

Jakie powinny być opakowania na pizzę? Kartonowe pudełka muszą być przede wszystkim całkowicie obojętne w kontakcie z żywnością. Stąd też bardzo ważne jest, z jakiego materiału zrobiony jest karton od pizzy. Do produkcji pojemnika nie może być użyte „pierwsze lepsze” tworzywo – w przeciwnym razie może stanowić zagrożenie dla zdrowia klienta. Jakie pudełka na pizzę warto wybrać? Najlepiej takie, które zrobione są w 100% z tektury.Tekturowe pudełko na pizzę z nadrukiem z oferty SlowPack. Lekkie, pojemne i całkowicie bezpieczne dla zdrowia.Biodegradowalne pudełka na pizzę – pomyśl o ekologii!

Wyposażając swój lokal, warto pomyśleć nie tylko o bezpieczeństwie i zdrowiu klientów, ale również o środowisku naturalnym. Coraz więcej pizzerii czy restauracji dba również o to, aby karton na pizzę był biodegradowalny, czyli był produktem, który szybko się rozłoży i przy tym nie będzie uwalniał żadnych szkodliwych substancji.

To bardzo istotne pod kątem ekologii – niektóre pojemniki, w których nieraz przewożona jest żywność, w tym pizza, zrobione są ze sztucznych tworzyw. W razie wyrzucenia takiego pudełka do pizzy w nieodpowiednim miejscu, np. na trawę przy drodze (a to się niestety zdarza), pojemnik będzie rozkładał się przez wiele tysięcy lat, tworząc zagrożenie m.in. dla zwierząt.

Dlatego też zachęcamy do tego, aby sięgać po kartony na pizzę, które posiadają specjalny znaczek lub certyfikat potwierdzający ich naturalne właściwości rozkładu. Takie pudełka znajdziesz na stronie naszej hurtowni.Pudełko do pizzy z nadrukiem wykonane z wysokiej jakości biodegradowalnego papieru (tektury). Ekologiczny karton, który szybko rozłoży się nawet w przydomowym kompostowniku, polecany do użytku w każdej pizzerii, w której obecny jest duch eko.Ekologiczne kartony do pizzy – jakie jeszcze powinny być?

Jakie jeszcze powinny być kartony na pizzę? Oprócz swoich właściwości biodegradowalnych, powinny wyróżniać się również wieloma walorami użytkowymi, które bezpośrednio wpływają na stan i smak pizzy.

Pamiętaj o tym, że każda osoba zamawiająca to danie, liczy na to, że będzie ono ciepłe. Mowa tutaj zwłaszcza o gościach, którzy korzystają z opcji dowozu do własnego mieszkania. Dlatego też kartonowe pudełka na pizzę muszą posiadać dobre właściwości termoizolacyjne. One z kolei sprawią, że placek pozostanie ciepły nawet do kilkudziesięciu minut po wyjechaniu z pieca. Co więcej, karton na pizzę powinien być również odporny na wilgoć (z uwagi na to, że gorące jedzenie paruje wewnątrz opakowania).Biodegradowalne kartony na pizzę z nadrukiem – skorzystaj z oferty SlowPack!

Wszystkimi cechami, o których napisaliśmy wyżej, wyróżniają się dostępne na naszej stronie internetowej eko pudełka i kartony do pizzy z nadrukiem. Są one niezwykle odporne na działanie niskich oraz wysokich temperatur (od 0°C do 200°C), zabrudzenia spowodowane wyciekaniem tłuszczu czy wylaniem sosu w pudełku.

Opakowania kartonowe do pizzy ze strony SlowPack przystosowane są również do transportu cięższych placków. Dzięki temu masz pewność, że w czasie dowozu czy w momencie wzięcia posiłku na wynos, nie dojdzie do niechcianych zdarzeń jak np. przerwanie się opakowania ekologicznego, co mogłoby prowadzić do wypadnięcia pizzy na ziemię.Kartonowe pudełko na pizzę, które łączy w sobie wszystkie najważniejsze cechy, czyli: biodegradowalność, lekkość, trwałość czy odporność na niskie i wysokie temperatury.Jeśli szukasz zaopatrzenia do swojego lokalu, sprawdź naszą pełną ofertę, w której znajdziesz nie tylko ekologiczne opakowania na pizzę, ale także inne artykuły jak m.in. eko słomki, biodegradowalne kubki czy bio sztućce i wiele więcej. Zapraszamy – hurtownia SlowPack.Zobacz inne wpisy:

Ekologiczne pudełka na pizzę – podpowiadamy, jak wybrać praktyczne i przyjazne naturze akcesoria dla pizzerii

Jak dbać o środowisko naturalne – przykłady zastępowania plastiku i nie tylko

Produkty zero waste - pomysły od Slowpack!

Opakowania ekologiczne w lokalu gastronomicznym zamiast plastiku – zmiana na lepsze!

Polilaktyd (pla) – bioplastik, który warto wykorzystać!

Ekologiczne ręczniki papierowe – 5 nieoczywistych zastosowań

Bioodpady i brązowe pojemniki

Polecane

pixel