Ekologiczne ręczniki papierowe – 5 nieoczywistych zastosowań

2021-07-26
Ekologiczne ręczniki papierowe – 5 nieoczywistych zastosowań

Ręczniki papierowe to akcesoria, które spotkamy praktycznie w każdym domu. Nas to szczególnie cieszy – są to w końcu wyroby bliskie naturze, a przy tym pozostają bardzo funkcjonalne. Najczęściej korzystamy z nich w celu starcia kurzu czy posprzątania drobnych zabrudzeń. W rzeczywistości mają one o wiele więcej zastosowań. Do czego wykorzystać ręcznik papierowy? Dziś porozmawiamy sobie o tym, w jaki sposób ekologiczne ręczniki z papieru mogą być użyte w domu i nie tylko. Zapraszamy do lektury!Papierowy ręcznik – produkt niezastąpiony w każdym domu

Powiedzieć, że ręcznik kuchenny papierowy jest potrzebny w każdym domu, to jak nic nie powiedzieć. Produkt ten zawsze warto mieć pod ręką – nie tylko w kuchni, ale również w łazience czy biurze. Lekki, niepozostawiający smug, dobrze chłonący wodę i drobne zabrudzenia ręcznik pozwala utrzymać porządek w całym domu bez wkładania dużego wysiłku. Za zakupem tego produktu przemawiają nie tylko jego cechy użytkowe, ale również niska cena, a także ogólna dostępność.Ekologiczne ręczniki z papieru – produkty przyjazne naturze i zdrowiu

Ręczniki kuchenne papierowe są produktami bliskimi naturze. Ich naturalne pochodzenie sprawia, że nie przyczyniają się do zanieczyszczeń środowiska – po zużyciu i wyrzuceniu bez problemu rozkładają po opróżnieniu kubła na śmieci. Z czego zrobione są ręczniki papierowe? Najprościej można powiedzieć, że...z papieru, a więc włókien celulozowych. To oczywiście nie jest kłamstwem, ale o “oczywistych oczywistościach” nie będziemy rozmawiać. Na rynku dostępne są różne ręczniki papierowe – niektóre wykonane są m.in. z włókien z masy celulozowej, która jest wzbogacana włóknami syntetycznymi.

W sprzedaży znajdują się również jeszcze bardziej ekologiczne ręczniki z papieru – dla przykładu posłużyć mogą takie produkty z naszej oferty jak ręczniki wykonane z bambusa, czyli rośliny która odrasta co roku, a więc jest źródłem w pełni i niezwykle łatwo odnawialnym. Poza ekologią, bambus ma oczywiście wiele innych korzystnych właściwości dla naszego organizmu, jak chociażby właściwości antybakteryjne. Produkty bambusowe to także produkty nie uczulające. Ręczniki bio w SlowPack wykonane są całkowicie z roślin, dzięki czemu są one w 100% biodegradowalne i przyjazne środowisku.

Sprawdź naszą ofertę ręczników bambusowych!

Ekologiczne ręczniki papierowe są przyjazne również zdrowiu – z racji tego, że są to produkty jednorazowego użytku, nie ma ryzyka gromadzenia się bakterii w domu, jak to bywa w przypadku np. materiałowych ściereczek. Jest to wyjątkowo higieniczne rozwiązanie – ręcznik z papieru po zużyciu od razu trafia do śmieci.Ekologiczny ręcznik papierowy – zastosowanie w domu. Szersze niż myślisz!

Mówiąc o ręczniku papierowym, pierwsze na myśl przychodzi: sprzątanie kurzu lub szybkie wysuszenie rąk. Z tym oczywiście nie zamierzamy się kłócić, bo sami używamy często tych produktów do tego typu prostych czynności. Dziś jednak chcemy pokazać, że papierowe ręczniki można wykorzystać na wiele innych sposobów, o których przeczytasz niżej.    • Kuchenny ręcznik papierowy jako filtr do kawy

Zapomniałeś kupić filtrów do swojego ekspresu? Żaden problem! Wykorzystaj ręcznik z papieru. Jeden listek wystarczy do tego, aby wchłonąć zgromadzoną wewnątrz urządzenia wilgoć. Proste, ale skuteczne rozwiązanie!

    • Ręcznik z papieru jako podkładka do nawadniania gleby w doniczkach

Podlewanie kwiatów i innych roślin może być nieco kłopotliwe zwłaszcza wtedy, gdy za oknem jest bardzo gorąco. Przez działanie wysokich temperatur podlewana ziemia szybko wysycha, co wiążę się z koniecznością częstszego dolewania wody. Jeśli chcesz, aby ziemia w doniczkach pozostała dłużej wilgotna, połóż na samym spodzie kilka warstw ręcznika papierowego. Dzięki swoim właściwościom wchłania on wodę, która będzie się utrzymywać w jego strukturze przez dłuższy czas.

    • Ekologiczne ręczniki z papieru – do szybszego chłodzenia napojów

Szykuje się impreza w ogrodzie? A może masz ochotę napić się czegoś zimnego, ale nie przygotowałeś wcześniej napoju? Nic nie szkodzi! Namocz ręcznik papierowy wodą, owiń nim butelkę i włóż ją na kilka minut do zamrażarki – i gotowe! Po chwili woda, sok czy alkohol powinny być przyjemnie chłodne.

    • Ręcznik papierowy może posłużyć również jako odświeżacz powietrza

Ręcznik z papieru jako odświeżacz? W jaki sposób? Prostszy, niż się może wydawać! Jeśli masz w domu olejek zapachowy, to wymieszaj go z niewielką ilością wody i spryskaj nimi listki. Efekt na pewno Cię zaskoczy, a w pomieszczeniu na dłuższy czas zapanuje przyjemny zapach, który będzie unosić się w powietrzu.

    • Usuwanie tłuszczu z rosołu za pomocą eko ręcznika papierowego

Nie lubisz gdy rosół jest zbyt tłusty? Pewnie niejednokrotnie próbowałeś usuwać tłuszcz za pomocą łyżki i wiesz, że nie jest to zbyt skuteczne wyjście. Jak sobie z tym poradzić? Użyj ręcznika papierowego! Połóż na durszlaku warstwę ręcznika, włóż go do garnka i przelej zupę. Cały tłuszcz powinien zebrać się na ręczniku.Jak widzisz, z pozoru prosty ręcznik papierowy do rąk i ścierania kurzu może być naprawdę przydatnym produktem w Twoim domu (i nie tylko). Z tego miejsca zachęcamy Cię do sprawdzenia naszej oferty, w której znajdują się ekologiczne ręczniki – nie tylko z papieru, ale również m.in. z bambusa. Zapraszamy – opakowania ekologiczne SlowPack.

 

Zobacz inne wpisy:

Wybierz z nami swój eko kubek

Jakie zamienniki stosować dla słomek plastikowych?

Gastronomia w stylu EKO - 5 prostych rozwiązań

Kubki jednorazowe do kawy - plastik, papier a może inny materiał? Wybór ma znaczenie.

Eko kubki do piwa - naturalne orzeźwieznie w dniu gorącego lata!

Ekologiczne pudełka na ciasta weselne - ślubny trend 2022 roku

 

Polecane

pixel