Pudełka termiczne – zatrzymaj ciepło nawet w zimowe dni

2022-10-25
Pudełka termiczne – zatrzymaj ciepło nawet w zimowe dni

Tak jak w trakcie lata robimy wszystko by się nieco ochłodzić, tak w przypadku okresu zimowego gorący posiłek to coś, co z pewnością każdego ucieszy. Bez względu na to czy jemy w pracy, na mieście, będąc w trasie czy w domu – chcemy, aby danie było nie tylko świeże i smaczne, ale także mające odpowiednią temperaturę. Czy istnieje jakiś sposób, aby o to zadbać? Oczywiście, że tak! Pudełko termiczne to produkt, który znacząco ułatwi nam życie. Tak jak w domu z pewnością się przyda, tak w firmie cateringowej czy restauracji jest wręcz koniecznością. Czym się kierować podczas dokonywania zakupu pudełka termicznego? Przygotowaliśmy kilka praktycznych wskazówek zakupowych.

 

Dlaczego lunchbox termiczny to must have w branży gastronomicznej?

Każdy, kto prowadzi lokal gastronomiczny, doskonale zdaje sobie sprawę, z jak wielką odpowiedzialnością wiąże się ta praca. Wszystko musi zostać odpowiednio zaplanowane, tak aby potrawy były świeże i smaczne, lokal czysty, a sam proces obsługi na najwyższym poziomie – przestrzegając wszelkich zasad bezpieczeństwa i higieny pracy. W jaki sposób możemy zadbać o klientów przy oferowaniu jedzenia na wynos?

Jest coś, o czym musisz wiedzieć – niekontrolowane stygnięcie potraw (gdy są transportowane "na ciepło") poniżej poziomu +60 ºC lub wzrost ich temperatury (gdy są transportowane "na zimno") ponad poziom +6 ºC sprzyja rozwojowi niebezpiecznych bakterii. Dlatego tak ważne jest, aby firma była zaopatrzona w pudełka termiczne.

 

 

Bezpieczeństwo to podstawa – jakie pudełko termiczne będzie najlepsze?

Rynek przepełniony jest różnorodnymi produktami, przez co, choć mają one takie samo przeznaczenie, to mogą się znacząco od siebie różnić. Pudełka termiczne, które przyciągają wzrok kolorowym designem, najczęściej posiadają w swoim składzie również tworzywa sztuczne takie jak np. plastik. Choć opcja może wydawać się kusząca z uwagi na ciekawy wygląd, tak jego działanie na nasze zdrowie powinno kluczowo wpłynąć na nasz proces podejmowania decyzji. Nie od dziś wiadomo, że plastik jest tworzywem negatywnie oddziałującym na otaczającą nas przyrodę – niezliczone ilości odpadów, które zatruwają glebę, powietrze, rośliny i zwierzęta. Możesz jednak nie wiedzieć, że to również nieodpowiednie rozwiązanie dla Ciebie. Wzrost temperatury bardzo często sprzyja wytwarzaniu przez plastik szkodliwych substancji, które mogą zagrażać także człowiekowi.

Na szczęście wraz ze wzrostem świadomości społeczeństwa na temat działań proekologicznych, podejmowanych jest coraz więcej przemyślanych i świadomych decyzji. Jedną z nich są chociażby ekologiczne pudełka termiczne. Ilu tu obecnym wydawało się, że niemożliwe jest, aby lunchbox termiczny był wykonany z papieru? Z pewnością wielu. Natomiast musisz wiedzieć, że to świetna dla plastiku alternatywa, która jest w pełni bezpieczna, a także trwała. Swój praktyczny egzamin zdaje na piątkę z plusem!

 

 

Jakich rozmiarów eko pudełko termiczne na jedzenie wybrać?

To, co jest kluczowe do osiągnięcia satysfakcji z zakupów to przede wszystkim produkt trafiony pod względem rozmiaru. W końcu nie sprawdzi się gdy będzie zbyt mały, a i jego zbyt spore rozmiary także nie będą korzystne. Skoro wyjaśniliśmy już, że ekologiczne rozwiązania są znacznie lepszym wyborem, to właśnie na nich skupimy swoją uwagę. Naturalne pudełko termiczne na jedzenie powinno być takiej wielkości, aby transportowana w nim potrawa nie przemieszczała się i nie dotykała zamykania. W przeciwnym razie nasze smakołyki mogą nie tylko wyglądać nieestetycznie, ale również istnieje ryzyko, że znajdą się poza pudełkiem.

 

 

Ekologiczny lunchbox termiczny a typy dań – jaka jest zależność?

Wybieraj naturalny lunchbox termiczny dedykowany do danego typu dań – co to dokładnie znaczy? Pudełko musi być odpowiednie dla danej potrawy, w końcu inne wybierzemy do przewiezienia pizzy, inne do burgera, a jeszcze inne do zapakowania dania obiadowego. Aby nieco ułatwić Ci poszukiwania, zebraliśmy kilka propozycji od SlowPack.

 

 

Pudełko termiczne obiadowe

Idealne rozwiązanie, dzięki któremu zapakowany obiad w bezpieczny sposób dotrze do celu, a co ważne jego smak nie ulegnie zmianie. Dzięki grubej tekturze falistej i niewielkich rozmiarów komór z powietrzem pudełko cechuje się wysoką izolacją termiczną.

 

 

Pudełko termiczne na burgera

Ekologiczny lunchbox termiczny na burgera posiadający zintegrowaną pokrywkę ułatwia organizowanie transportu wielu dań jednocześnie. Odporność na tłuszcz i wilgoć to jedne z kluczowych dla tego typu produktów zalet, które z uwagi na branżę gastronomiczną, z pewnością warto podkreślić. Jeśli potrzebujesz coś odrobinę większego, dobrym wyborem może okazać się – naturalny lunchbox termiczny 22,5 x 17 x 8,5 cm.

 

 

Pudełko termiczne na kawałek pizzy

Czy jest tutaj ktoś, kto od czasu do czasu nie lubi zjeść pizzy? Istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że nie. Bez wątpienia najsmaczniejsza jest wtedy gdy wciąż jest ciepła, dlatego, aby o to zadbać, warto sięgnąć po ekologiczne pudełko termiczne stworzone z myślą o zapakowaniu kawałka pizzy. Dzięki temu możesz tę odrobinę przyjemności zabrać ze sobą do pracy, na piknik lub odłożyć dla innego miłośnika włoskich specjałów.

 

 

Pudełko termiczne na hot-doga

Hot dog to potrawa, która cieszy się sporą liczbą fanów. Sprawdza się nie tylko w trakcie podróży, poprzez możliwość szybkiego zaspokojenia głodu, ale także podczas wypadów w miasto czy domowych seansów filmowych. I tym razem, największa przyjemność z jedzenia jest wtedy, gdy spożywamy go na ciepło. Podłużne eko pudełko termiczne pozwoli nam estetycznie zapakować hot doga na wynos, a także znacząco zwiększy bezpieczeństwo jego transportu, dzięki zintegrowanej pokrywie

 

 

Ekologiczne pudełko termiczne – czy tworzywo ma znaczenie?

Z jakiego materiału powinno być wykonane eko pudełko termiczne, aby rzeczywiście sprawdziło się w praktyce? W tej kwestii znów musimy odwołać się do aspektu bezpieczeństwa i zdrowia. Ekologiczne lunchboxy termiczne nie stwarzają żadnego zagrożenia ani dla człowieka, ani otaczającej go przyrody – czego nie można powiedzieć o tych z tworzyw sztucznych. Natomiast, czy papierowe opakowania ekologiczne są na tyle odporne, że można w nich transportować jedzenie? Jednogłośnie odpowiedź brzmi "tak". Sekret tkwi w grubości wykorzystanej tektury, a także czy podczas ich wykonania zadbano o cechy izolacyjne. Idealnym przykładem są biodegradowalne pudełka termiczne z oferty naszego sklepu SlowPack, których wnętrze zostało wzbogacone o C-PLA (tworzywo na bazie mączki kukurydzianej), tworzywo stanowiące dodatkowe zabezpieczenie przed przeciekaniem. Co ważne, wykorzystywany materiał jest wyjątkowo odporny i świetnie radzi sobie w temperaturach sięgających nawet od -20°C do 100°C.

To już wszystkie cenne wskazówki, które dla Ciebie przygotowaliśmy. Jeśli chcesz zgłębić temat innych ekologicznych rozwiązań, koniecznie zajrzyj na naszego bloga – hurtownia ekologiczna SlowPack.  

Polecane

pixel