Węgiel bambusowy w domu, czyli jak pozbyć się brzydkiego zapachu z lodówki, szafy i butów w kilka minut!

2023-01-30
Węgiel bambusowy w domu, czyli jak pozbyć się brzydkiego zapachu z lodówki, szafy i butów w kilka minut!

Zupełnie normalne jest, że z czasem lodówka, szafa czy buty zaczynają nieprzyjemnie pachnieć. Wynika to przede wszystkim z ich regularnego użytkowania, a także mieszaniny wielu różnorodnych zapachów. W ten sposób finalnie powstaje woń, która staje się dość problematyczna dla naszego węchu, a tym samym komfortu. Na szczęście ze wszystkim można sobie poradzić! Poza regularnym sprzątaniem niezwykle pomocny okazuje się pochłaniacz zapachów – choć dostępny jest w różnych wariantach, to warto sięgać po ten ekologiczny. Zebraliśmy dla Ciebie najważniejsze na jego temat informacje, abyś i Ty mógł podjąć w pełni świadomą i odpowiedzialną decyzję – powiedz stop brzydkim zapachom, będąc eko.

 

Co to jest i jak działa pochłaniacz zapachów?

Poza utrzymaniem wnętrza domu czy mieszkania w czystości, kluczowe znaczenie dla osiągnięcia satysfakcjonującego efektu ma także unosząca się w nich woń. Właśnie dlatego pochłaniacz zapachów to produkt, którym warto się zainteresować. Faktem jest, że receptory węchu umiejscowione są najbliżej centrum układu nerwowego i z tego względu to właśnie odczuwany zapach jako pierwszy wpływa na postrzeganie poszczególnych miejsc – dopiero później skupiamy się na tym, co widzimy lub czujemy.

Pochłaniacz zapachów to produkt, który wzbogacony został o specjalny wkład mający właściwości absorbujące, czyli najprościej mówiąc pochłaniające poszczególne cząsteczki. Bardzo często wykorzystuje się do niego węgiel bambusowy, który poza tym, że pozwala pozbyć się z pomieszczenia lub konkretnego miejsca nieprzyjemnego zapachu, to znacząco zapobiega także powstawaniu pleśni i wilgoci.

Węgiel bambusowy do pochłaniania zapachów dwa opakowania po 500 g

Węgiel bambusowy do pochłaniania zapachów dwa opakowania po 500 g to sprawdzony sposób na radzenie sobie z niechcianym zapachem – do wnętrz mieszkań i nie tylko!

 

 

Kiedy warto zdecydować się na pochłaniacz zapachów?

Wciąż wielu osobom pochłaniacz zapachów kojarzy się wyłącznie z okapem montowanym tuż nad kuchenką. Oczywiście, ich zadaniem także jest pozbyć się uciążliwej woni podczas gotowania oraz zwiększenie poziomu wentylacji. Natomiast warto wiedzieć, że naturalne pochłaniacze zapachu niosą ze sobą znacznie więcej możliwości i korzyści. Decydując się na niewielki i łatwy do przenoszenia wariant tego produktu możesz go wykorzystać tak naprawdę wszędzie tam, gdzie tylko potrzebujesz.

Najbardziej oczywistą sytuacją, w której zaczynamy rozważać dokonanie zakupu, jest nic innego jak poczucie dyskomfortu wynikającego z nieustannie utrzymującego się brzydkiego zapachu. W przypadku lodówki najczęściej mówi się o intensywnej woni ryby, wędlin i innych mięsnych wyrobów. Specyficzny zapach dość często obecny jest także w szafie, w której umieszczane są ubrania i pościel lub buty. Nie musisz czekać z nabyciem pochłaniacza – pamiętaj, że zawsze lepiej jest zapobiegać.

Węgiel bambusowy pochłaniający zapach i wilgoć dwa opakowania po 200 g

Węgiel bambusowy pochłaniający zapach i wilgoć dwa opakowania po 200 g – mniejszy rozmiar tego produktu sprawia, że można go wykorzystywać także w szafach i komodach, a co ważne nie zajmuje dużo miejsca.

 

 

Jak pozbyć się brzydkiego zapachu z lodówki?

Porządek to podstawa, dlatego, jeśli zastanawiasz się jak się pozbyć brzydkiego zapachu z lodówki, powinieneś zacząć od jej dokładnego umycia – należy o tym regularnie pamiętać. Poza tym dobrym sposobem jest także wykorzystanie nasączonej octem ściereczki, dzięki której możesz odświeżyć nieco lodówkę w zaledwie kilka minut. To recepta nie tylko na utrzymanie przyjemnego zapachu, ale także wysokiego poziomu higieny co w przypadku produktów mających kontakt z żywnością jest niezwykle ważne.

Na internecie można znaleźć także wiele innych domowych sposobów na zniwelowanie nieprzyjemnej woni mowa m.in. o wykorzystaniu kawy mielonej, sody oczyszczonej czy cytryny. Jednak, zamiast eksperymentować, warto od razu zdecydować się na coś skutecznego i bezkonkurencyjnego – pochłaniacz zapachów do lodówki z węglem bambusowym.

 

Jak pozbyć się brzydkiego zapachu z butów?

I tym razem zaczniemy od tego, co może powodować, że buty mają nieprzyjemną woń. Otóż najczęściej źródłem problemu jest nieodpowiednia higiena stóp, niewłaściwa dieta, wszelkie choroby oraz komplikacje zdrowotne związane z zaburzeniami hormonalnymi, zła pielęgnacja obuwia lub niska jakość tworzywa, z którego powstało. Oczywiście nie ze wszystkimi czynnikami jesteśmy w stanie sobie poradzić, jednak nie musisz wywieszać białej flagi, ponieważ w takiej sytuacji także istnieje kilka wartych uwagi rozwiązań.

Jak poradzić sobie z obecną nieprzyjemną wonią? Najprościej jest sięgnąć po pochłaniacz zapachów do butów z bambusowym węglem i umieścić go w szafce bądź półce, w której przechowujesz swoje obuwie. Dzięki temu nie tylko pozbędziesz się odczuwanego problemu, ale także wilgoci. Innym, ale równie ważnym etapem jest wymiana wkładek oraz regularne czyszczenie butów – co ważne nie chowaj ich do pudełka od razu po zdjęciu. Niektórzy decydują się na nieco bardziej oryginalne pomysły jak np. wykorzystanie ziołowej herbaty, lakieru do włosów czy mrożenie – jednak to dość radykalne kroki.

Węgiel bambusowy pochłaniający zapach i wilgoć zapakowany w cztery torebki po 75 g

Brzydki zapach w szafce z butami lub w lodówce? Wykorzystaj węgiel bambusowy pochłaniający zapach i wilgoć zapakowany w cztery torebki po 75 g – niewielkie, ekologiczne i przede wszystkim skuteczne rozwiązanie.

 

 

Jak pozbyć się brzydkiego zapachu z szafy?

Dość powszechnym problemem jest odczuwanie nieprzyjemnego zapachu wilgoci lub stęchlizny tuż po otwarciu szafy z ubraniami. Najczęściej wynika to z umieszczania w niej nie do końca wysuszonych ciuchów, produktów z drugiej ręki, a także tych mocno perfumowanych. Ta stacja jest szczególnie niekomfortowa, ponieważ szafy najczęściej stanowią element wyposażenia naszych sypialni i pokoi, w których śpimy, dlatego należy podjąć się szybkich i zdecydowanych czynności.

Ocet uważany jest za dość dobry neutralizator woni, jednak z pewnością nie jest to produkt, który chcielibyśmy czuć tuż po przebudzeniu czy przed pójściem spać, zdecydowanie lepiej jest sięgnąć po pochłaniacz zapachów do pokoju, który wzbogacony jest o naturalny węgiel bambusowy. Redukuje nieprzyjemną woń, a dodatkowo dba o utrzymanie odpowiedniego poziomu wilgoci w danym pomieszczeniu.

 

Naturalny pochłaniacz zapachów od SlowPack – wykorzystaj właściwości węgla bambusowego

Jednogłośnie można śmiało rzec, że pochłaniacz zapachów z węglem bambusowym spisuje się na medal w każdych okolicznościach. To, co jest szczególnie ważne poza jego skutecznością to posiadane właściwości i naturalność. Dzięki wykorzystaniu do jego wyprodukowania wyłącznie ekologicznych materiałów jest on w pełni bezpieczny zarówno dla naszego zdrowia, jak i środowiska. Sięgając po asortyment z oferty SlowPack masz pewność, że podejmujesz rozsądną decyzję, która nie niesie za sobą żadnych negatywnych konsekwencji.

Co więcej, ta propozycja to nie tylko sposób na zwalczanie uporczywych zapachów, ale także skuteczna pomoc w radzeniu sobie ze zbyt wysoką wilgotnością utrzymującą się w pomieszczeniach, a tym samym przyczyniającą się do rozmnażania owadów oraz powstawania niebezpiecznej dla nas pleśni.

Jeśli przekonaliśmy Cię, że bambusowy pochłaniacz zapachów to najlepszy wybór koniecznie sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy – ekologiczna hurtownia SlowPack.

pixel