Jaki pochłaniacz wilgoci wybrać? Postaw na węgiel bambusowy!

2022-12-14
Jaki pochłaniacz wilgoci wybrać? Postaw na węgiel bambusowy!

Problem ze zbyt dużą wilgotnością wewnątrz budynków jest niezwykle powszechny, a co gorsza w okresie jesienno-zimowym znacząco się nasila, z uwagi na rzadziej wietrzone pomieszczenia. Najgorszą sytuacją jest ta, w której nasza łazienka lub kuchnia jest bez okna, a tym samym znacznie ciężej jest pozbyć się z niej nie tylko wilgoci, ale i nieprzyjemnych zapachów. Skala problemu wynikająca z utrzymującej się wilgotności jest znacznie większa – przyczynia się do powstawania pleśni i grzybów, które są niebezpieczne dla naszego zdrowia. Nie ulega wątpliwości, że znacznie lepiej jest zapobiegać, dlatego czas zastanowić się jaki pochłaniacz wilgoci będzie najlepszym rozwiązaniem.

 

Kiedy należy kupić dobry pochłaniacz wilgoci? Oznaki, których nie warto lekceważyć

To od czego powinniśmy zacząć to przede wszystkim okoliczności, które mogą świadczyć o tym, że w pomieszczeniu występuje zbyt wysoki poziom wilgoci. Do najczęstszych oznak, których nie powinno się bagatelizować, zaliczamy m.in.:

 • czarny nalot na ścianach lub suficie;
 • nieustannie skraplającą się parę na oknach;
 • bardzo długo schnące pranie;
 • łuszczenie się farb lub tapet;
 • zapach stęchlizny;
 • pojawienie się rybików cukrowych.

 

Zanim problem osiągnie wyższą skalę i będzie źródłem wielu nieprzyjemności, powinieneś poczynić pewne kroki w kierunku jego wyeliminowania lub zmniejszenia.

 

Węgiel bambusowy pochłaniający wilgoć i zapachy dwie torebki po 500 g – to świetna opcja, która pomoże Ci uporać się ze zbyt dużym poziomem wilgoci na większym obszarze.

 

 

Co jest przyczyną występowania w budynku wilgoci?

Bez wątpienia warto sięgnąć po najlepszy pochłaniacz wilgoci, który doskonale spełnia swoją funkcję i zapobiega utrzymywaniu się jej w pomieszczeniu, niż samodzielnie próbować wyeliminować źródła tego problemu – ta druga opcja nie jest trudniejsza, tylko wręcz niemożliwa do wykonania. Świadczy o tym przede wszystkim fakt, że sami produkujemy wilgoć podczas oddychania. Dodatkowo wykonywanie codziennych czynności takich jak np. zmywanie, gotowanie czy pranie znacząco nasila występowanie tego zjawiska. Nie można zapomnieć także o czynnikach geograficznych, na które nie mamy żadnego wpływu, np. nasiąkanie fundamentów przez nagromadzone wody gruntowe, a także ulewy i powodzie.

Warto wiedzieć, że występowanie wilgoci jest czymś zupełnie naturalnym i normalnym, natomiast w pewnych granicach normy – od 40% do 60%. Przyrząd służący do przeprowadzania pomiarów to higrometr.

 

 

Jaki pochłaniacz wilgoci warto wybrać i dlaczego?

W zależności od preferencji każdy jest w stanie z łatwością znaleźć na rynku dobry pochłaniacz wilgoci, który spełni jego oczekiwania. Jesteśmy w stanie wyszczególnić jego dwa rodzaje: elektryczne, a także te wzbogacone o specjalny wkład. Bez względu na to, który wybierzesz, z pewnością pomoże Ci to uporać się z nadmiernym poziomem wilgotności, a tym samym zadbasz o zdrowie swoje i swoich bliskich. To jeden z najskuteczniejszych sposobów, dzięki którym jesteś w stanie zapobiec pojawieniu się w pomieszczeniu pleśni, bakterii i grzybów. Dodatkowo powinieneś pamiętać, że lekceważenie tych problemów, nie tylko zmniejszy komfort domowników, ale także może doprowadzić do pojawienia się wielu chorób lub nasilić te, z którymi już się zmagają.

 

Na co należy zwrócić uwagę podczas dokonywania zakupu pochłaniacza wilgoci?

Wiesz już, że w Twoim posiadaniu może się znaleźć elektryczny pochłaniacz wilgoci lub ten, który wzbogacony jest o specjalne wkłady. Inne aspekty powinieneś wziąć pod uwagę, gdy zdecydujesz się na pierwszy wariant tego produktu i zupełnie inne w drugim przypadku. Aby nieco ułatwić Ci podjęcie decyzji, a tym samym skrócić czas na poszukiwania informacji, zebraliśmy dla Ciebie kilka parametrów, na których w pierwszej kolejności powinieneś się skoncentrować.

Elektryczny pochłaniacz wilgoci:

 • czas działania urządzenia;
 • obszar/powierzchnia, na którą dedykowane jest urządzenie;
 • zabezpieczenie i ochrona przed ewentualnym rozlaniem wkładu;
 • zapach.

Pochłaniacz wilgoci z wkładem:

 • okres, na jaki wystarczy dany wkład;
 • co ile wkład powinien być suszony i czy w ogóle jest taka konieczność;
 • zapach;
 • zastosowanie;
 • dodatkowe właściwości np. pochłanianie zapachów.

 

Ciężko jest jednoznacznie określić, który z wymienionych pochłaniaczy wilgoci lepiej sprawdzi się w Twoim przypadku, ponieważ wszystko zależy od istniejących potrzeb i okoliczności, w jakich będzie używany. Natomiast jest jeden, który szczególnie chcielibyśmy Ci polecić – spełnia swoją rolę na piątkę z plusem a dodatkowo jest w stu procentach naturalny.

 

Jeśli zależy Ci, aby pozbyć się niechcianej wilgoci i nieprzyjemnych zapachów z kilku miejsc o niewielkiej powierzchni sięgnij po bambusowy węgiel aktywny pochłaniający wilgoć i zapachy w czterech torebkach po 75 g.

 

 

Bambusowy pochłaniacz wilgoci – jaki wybrać? Propozycja od SlowPack

Jednogłośnie można rzec, że najlepszy pochłaniacz wilgoci to ten, który poza pełnieniem swojej funkcji jest także w całości naturalny, a tym samym bezpieczny nie tylko dla nas, ale i środowiska. Czy słyszałeś kiedykolwiek o aktywnym węglu bambusowym i jego właściwościach? Jest to świetny sposób na pozbycie się zbyt wysokiego poziomu wilgotności, a także niechcianych i uciążliwych zapachów. Ten typ produktu możemy zaliczyć do drugiej grupy pochłaniaczy, których działanie wynika ze specjalnych wkładów – w tym przypadku węgla bambusowego.

Z takim zaopatrzeniem jesteś w stanie zapewnić domownikom najwyższy poziom komfortu podczas przebywania w pomieszczeniu dzięki podjęciu kroków zapobiegawczych powstawaniu pleśni i rozmnażaniu się owadów.

 

W czym tkwi niezwykłość pochłaniacza wilgoci, jakim jest aktywny węgiel bambusowy?

Bambusowy pochłaniacz wilgoci do domu to dobry wybór z uwagi na jego właściwości. Ta naturalna roślina, jest niezwykle wytrzymała i elastyczna, ale co ważne przede wszystkim wyróżnia się doskonałą chłonnością. Z tego względu naturalnym środowiskiem, w którym można zaobserwować pędy bambusa, są tereny nasłonecznione i wilgotne. Co więcej, aktywny węgiel pozyskany w ten sposób, może służyć nawet kilka lat.

 

Jak można wykorzystać bambusowy pochłaniacz wilgoci?

Jeśli zastanawiasz się jaki pochłaniacz wilgoci jest uniwersalny i posiada szerokie zastosowanie – wiedz, że i tym razem aktywny węgiel z bambusa pozytywnie Cię zaskoczy. W związku z tym, że świetnie chłonie wilgoć i zapachy, znajduje zastosowanie w m.in.:

 • kuchni i łazience;
 • lodówce;
 • szafie z ubraniami i butami;
 • samochodzie;
 • remontowanym pomieszczeniu.

 

Jeśli i Ty chcesz wzbogacić się o bambusowy pochłaniacz wilgoci lub interesują Cię inne produkty wykonane z tego tworzywa, koniecznie sprawdź, co jeszcze dla Ciebie przygotowaliśmy – ekologiczna hurtownia SlowPack.

Polecane

pixel