Lunchbox dla dziecka to znacznie więcej niż tylko śniadaniówka

2022-09-26
Lunchbox dla dziecka to znacznie więcej niż tylko śniadaniówka

Z pewnością i Ty przynajmniej raz w życiu usłyszałeś, że śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Od najmłodszych lat jesteśmy uczeni, że zanim gdziekolwiek się udamy, to dzień powinniśmy rozpocząć od wartościowego posiłku. Kiedyś może nie było to dla nas zbyt oczywiste, dziś już jednak wszyscy wiemy, jak ważne jest dostarczanie organizmowi odpowiednich witamin i wartości odżywczych, aby energia dopisywała nam przez wiele kolejnych godzin. My jako już doświadczone i posiadające odpowiednią wiedzę osoby powinniśmy od małego uczyć dzieci jak się prawidłowo odżywiać, a także, dlaczego jest to takie ważne. Chodzi między innymi o przyzwyczajanie ich do dobrych nawyków. Dlatego dziś porozmawiamy sobie na temat lunchboxu dla dzieci i poruszymy najważniejsze związane z nim kwestie.

 

Lunchbox do szkoły to sposób na racjonalne żywienie dziecka aby nie powielać błędów

Zanim wyjaśnimy sobie, jaki lunchbox dla dziecka wybrać, przyjrzyjmy się z bliska prawidłowemu odżywianiu. Niestety wciąż wiele osób nie do końca zdaje sobie sprawę, jak spożywanie posiłków w ciągu dnia wpływa na rozwój dziecka. Wiedz, że w pierwszych latach życia organizm znajduje się w największej fazie wzrostu i rozwoju, a co ważne, kształtują się także upodobania wraz z nawykami żywieniowymi. Zatem już od tego etapu zależy późniejsze zdrowie człowieka.

 

Niepokojącym faktem jest, że dieta najmłodszych często nie jest na tyle urozmaicona, aby dostarczała im wszystkich niezbędnych wartości – wciąż otrzymują za mało wapnia, błonnika, tłuszczy wielonienasyconych, a oprócz tego jedzą śladowe ilości nabiału, warzyw i owoców. Musisz uwierzyć nam na słowo, że procent dzieci, których dieta nie jest odpowiednio skomponowana, jest szokująco wysoki. Nie pozwól by przez takie przeoczenia i zlekceważenie tematu Twoje dziecko przestało się prawidłowo rozwijać. Jak może w tym pomóc lunchbox do szkoły? Otóż dzięki takiemu rozwiązaniu mały bohater podczas przebywania poza domem, także może prawidłowo się odżywiać, a Ty masz pewność, że je to, co mu przygotowałeś.

 

Kurczak box papierowy 16x10x6

Biodegradowalny niewielki lunchbox dla dziecka dzięki minimalistycznemu wykonaniu, będzie stanowił świetną podstawę do stworzenia indywidualnego śniadaniowego projektu. 

 

 

Wpływ żywienia na rozwój, czyli o tym dlaczego warto wybrać lunchbox dla dziecka

To, że temat prawidłowego żywienia dziecka nie jest wszystkim dobrze znany – już wiesz. Natomiast czy zdajesz sobie sprawę, jak wielkie niesie to ze sobą konsekwencje? Z pewnością o kilku z nich słyszałeś, jednak lista potrafi być naprawdę długa, ponieważ jedzenie ma wpływ na m.in.:

  • wzrost i dojrzewanie;
  • zdrowie;
  • sprawność fizyczną i zdolność do nauki;
  • ryzyko rozwoju miażdżycy i innych chorób na tle pokarmowym.

 

Oczywiście mamy świadomość, że większość ludzi ma mnóstwo spraw na głowie i mało wolnego czasu, co ostatecznie sprawia, że nie są w stanie o wszystko zadbać, tak jak rzeczywiście by tego chcieli. Jednak zdecydowanie cokolwiek byś nie robił, nie powinno się to odbywać kosztem zdrowia Twojego dziecka. Niewłaściwa dieta wraz z niedożywieniem organizmu może doprowadzić do opóźnienia rozwoju intelektualnego, upośledzenia odporności, a także trudności w edukacji i zapamiętywaniu.

 

Wraz z dorastaniem dzieci musimy pamiętać, aby dokonywać modyfikacji ich jadłospisu, tak by odpowiadał ich zapotrzebowaniu. Jeśli szkoła zapewnia obiady – to bardzo duży plus, który jest sporą wygodą dla rodziców, jednak jeden posiłek to zdecydowanie za mało. Wybierając lunchbox dla dziecka, jesteś w stanie każdego dnia przygotować dla niego coś innego, ale równie pysznego i wartościowego. Co ważne dzięki temu będzie w stanie jeść regularnie np. co 4 godziny – nie od dziś wiadomo, że powinniśmy spożywać posiłki w mniejszych ilościach, ale częściej, aby nie doprowadzać do odkładania się tłuszczu, lecz zasilać organizm odpowiednią dawką energii.

 

 

Grunt to przemyślane zakupy, zatem jaki lunchbox dla dziecka wybrać?

Okres szkolny zbliża się wielkimi krokami, a co za tym idzie – czas pomyśleć o zakupach niezbędnych przyborów dla naszych pociech. Zeszyty, kredki, mazaki etc. to wszystko jest potrzebne, ale zdecydowanie najważniejszy jest lunchbox dla dziecka, bez którego drugie śniadanie musiałoby zostać w domu. Chcielibyśmy podkreślić nasze ulubione zdanie – grunt to przemyślane zakupy. To, że kiedyś ludzie przyzwyczajeni byli do pakowania kanapek w jednorazowe plastikowe torebki śniadaniowe, nie oznacza, że musisz kontynuować ten niezdrowy nawyk. Produkty wykonane z tworzyw sztucznych to zdecydowanie nie jest dobre rozwiązanie dla Twojego dziecka. Nie tylko powodują, że posiłek ulega dewastacji, przez co apetyt spada, to, co gorsza, są one niebezpieczne dla naszego zdrowia.

Lunchbox z trzciny cukrowej

Lunchbox do szkoły w formie tacy z przegródkami to niezwykle funkcjonalne rozwiązanie, dzięki któremu możesz zapakować swojemu dziecku różnorodne smakołyki, tym samym urozmaicając jego śniadanie.

 

Dziś już na szczęście nie musisz podejmować ryzyka – na rynku dostępne są alternatywy, które są trwalsze, estetyczniej wykonane a co ważne w pełni bezpieczne – ekologiczne lunchboxy dla dziecka, które w swoim składzie posiadają wyłącznie naturalne materiały.

 

 

Ekologiczny lunchbox dla dziecka – na co zwracać uwagę przy jego zakupie?

 Wydawać by się mogło, że bardzo łatwo jest wybrać odpowiedni lunchbox dla dziecka. Rzeczywiście może tak być jeśli wiemy, na co powinniśmy zwracać szczególną uwagę podczas dokonywania zakupu. Śniadaniówki są dostępne w różnorodnych wariantach, dlatego powinieneś wziąć pod uwagę m.in.:

  • wielkość;
  • kształt;
  • przegródki lub ich brak;
  • wygląd.

Pierwsze trzy mają kluczowe znaczenie dla końcowego zadowolenia z zakupu, ponieważ powinny one odpowiadać rodzaju potraw oraz ich ilości, jaką zamierzasz umieszczać w lunchboxie. Ostatnia kwestia, ma głównie za zadanie uprzyjemnić dziecku spożywanie posiłku, co przy “niejadkach” jest niezwykle ważne, natomiast i na to mamy sprawdzony sposób! Pamiętaj, że śniadaniówka każdego dnia ma służyć Twojemu dziecku, dlatego musi być ona nie tylko wytrzymała, funkcjonalna i wygodna w użyciu, ale także ciesząca wzrok.

Pudełko papierowe z pokrywką

Eko lunchbox do szkoły na bagietkę to najlepsze miejsce do przechowania pysznego pieczywa. Smakosze podłużnych wypieków tym razem nie muszą się martwić o sposób ich zapakowania. 

 

 

Ekologiczny lunchbox dla dziecka w jego własnym wydaniu, to sprawdzony sposób na niejadków

Design, czyli wygląd produktu to najważniejsza dla dzieciaków cecha, która w dużej mierze zależy od ich zadowolenia z zakupu. Dlatego warto swój wybór skonsultować z najmłodszym bohaterem. Natomiast my polecamy nieco inne rozwiązanie, które nie tylko sprawi, że na twarzy pojawi się uśmiech, ale także zachęci do spożywania posiłków w przedszkolu lub w szkole.

Otóż papierowy lunchbox dla dziecka z oferty SlowPack każdego dnia może zamienić się w indywidualny projekt Twojego malucha. Młody artysta będzie mógł go pokolorować i ozdobić jak tylko zechce, a Ty w tym czasie zyskasz czas na przygotowywanie dla niego wartościowych i odżywczych skarbów, które w nim ukryje. Każdego dnia inna śniadaniówka? W tym przypadku to żaden problem! A i rówieśników z pewnością zaskoczą kolorowe dzieła na śniadaniowym pudełku. Takie proste rzeczy potrafią zdziałać cuda, dlatego w praktyczny sposób podaruj swojemu dziecku mnóstwo radości.

Lunchbox cateringowy z tektury

Biodegradowalny lunchbox dla dziecka z uchwytem dzięki wygodzie noszenia sprawdzi się nie tylko podczas pokonywania drogi do szkoły, ale także na rodzinnych wycieczkach rowerowych czy piknikach. Z pewnością zmieścisz do niego mnóstwo smakołyków.

 

 

Naturalny lunchbox do szkoły, a może na wycieczkę?

Uniwersalność ekologicznych produktów nie umknie nam i tym razem. Oczywiście niepodważalny jest fakt, że eko lunchbox dla dziecka najczęściej jest jego niezbędnikiem podczas roku szkolnego gdy każdego dnia zgłębia swoją wiedzę na temat świata – jednak to nie wszystko! W ten sposób możesz mu także zapakować kanapkę na wycieczkę, czy smakołyki na niedzielny piknik – tak naprawdę co tylko zechcesz. W przypadku dłuższych wędrówek zdecydowanie lepiej jest wybrać biodegradowalny lunchbox z uchwytem, dzięki czemu maluch z łatwością dotrze do celu z pełnym ekwipunkiem.

 

 

Czas na podsumowanie tematu i uporządkowanie wiedzy o naturalnych lunchboxach

Posiadasz już sporą wiedzę, na temat ważności i wpływu odżywiania na rozwój dziecka, a także, w jaki sposób eko lunchbox do szkoły może pomóc Ci zapewnić mu to, co najlepsze. Chcemy jednak jeszcze raz podkreślić kwestię naturalności tego produktu. Pamiętaj, że produkty wykonane wyłącznie z ekologicznych materiałów są bezpieczne nie tylko dla Ciebie, czy Twoich bliskich, ale także otaczającego Cię środowiska naturalnego. Dlatego nie zostawiaj po sobie permanentnie szkodliwych śladów w postaci plastikowych odpadów, tylko sięgnij po biodegradowalny lunchbox dla dziecka i pozwól mu się w pełni rozłożyć. Tak niewiele musisz robić, aby zadbać o wszystko, na czym Ci zależy.

To, co dobre zawsze szybko się kończy, jednak jeśli chcesz poczytać wiele innych ciekawych artykułów, to koniecznie zajrzyj na naszego bloga – ekologiczna hurtownia SlowPack.

 

 

 

Polecane

pixel