Słońce, śpiew ptaków, delikatny, ciepły zefirek... Takie warunki to bardzo często impuls do tego, żeby zebrać rodzinę czy znajomych i zjeść grillowaną kiełbachę na łonie natury! Jeśli nie zamierzamy taszczyć ze sobą domowej zastawy, to warto pomyśleć o "jednorazówkach". Na szczęście producenci tego typu asortymentu prześcigają się w wymyślaniu ekologicznych alternatyw, więc nie jest trudno o sensowne, bezpieczne dla środowiska rozwiązania, które zastąpią plastikowe produkty. W dzisiejszym wpisie poruszymy właśnie tę tematykę i wskażemy nasze eko-propozycje. Od tych budżetowych, po bardziej wymyślne, które największe głodomory mogą zjeść nawet z ugrillowaną karkówką!
Witamy! Dziś słów kilka o certyfikatach BIO - oznaczeniu, które umieszczane jest między innymi na produktach spożywczych, środkach czystości czy kosmetykach. Czy każdy producent, który uważa swój produkt za bezpieczny dla środowiska, może umieścić ten znak na swoim wyrobie? Jak wygląda proces pozyskiwania takiego certyfikatu? Ile kosztuje? Jak się do tego zabrać? Na te pytania odpowiemy w dzisiejszym wpisie. Zapraszamy!
Dzień dobry! Na pewno przyzwyczailiśmy Was do tego, że w naszych wpisach blogowych poruszamy tematykę produktów i tworzyw, które są bezpieczne dla środowiska - tym razem nie będzie inaczej. Jednak dziś skupimy się na tym, co możemy zyskać, korzystając z tego typu eko-alternatyw. Poza tym wyjaśnimy na czym polega różnica między określeniem "eko", a "biodegradowalny" i dlaczego nie zawsze można je stosować zamiennie. Dowiecie się również czym charakteryzują się poszczególne tworzywa ekologiczne. Miłej lektury!
Witamy! Nowy rok, ale dawni my - niezmiennie zachęcamy do dbania o środowisko, ale przede wszystkim o własne zdrowie! Dzisiejszy wpis poświęcony został środkom czystości. Nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie zrobili małego zestawienia tradycyjnych, (niestety) nieekologicznych detergentów z tymi, które wykonane są z naturalnych składników i mają na to odpowiednie certyfikaty. Opowiemy o wadach tych pierwszych, zaletach tych drugich oraz o nieuczciwych praktykach niektórych producentów "ekologicznych" środków czystości, które tylko z pozoru są bezpieczne dla nas i środowiska...
W tym roku nastąpiło wiele zmian dotyczących gospodarki odpadowej. Kluczowa dla właścicieli, managerów i innych osób prowadzących lokale gastronomiczne jest dyrektywa plastikowa 2021 wprowadzona przez Unię Europejską. To w niej zawiera się pakiet zmian, który dotknie plastikowe "jednorazówki". Pewne produkty od 3 lipca br. nie będą mogły być już produkowane, a inne będą musiały posiadać stosowne oznaczenie. Niestety, zmiany nie ominęły również ekologicznego tworzywa PLA. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat walki Unii Europejskiej z tworzywami sztucznymi, to zapraszamy do wpisu!
Ten wpis kierowany jest do właścicieli pizzerii i innych lokali, które wydają pizzę na wynos. Omówimy w nim temat pudełek - produktu absolutnie niezbędnego, gdy oferujesz te aromatyczne placki z możliwością dowozu pod drzwi klienta. Podpowiemy na co zwrócić uwagę podczas poszukiwania asortymentu, który z całą pewnością się przyda, gdy zamierzasz zająć się serwowaniem klasyki fast-foodu spod włoskiej flagi. Niezmiennie staramy się myśleć o zdrowym środowisku, więc i tutaj przemycimy porady dotyczące wyboru opakowań wykonanych z ekologicznych tworzyw. Miłej lektury!
Dziś pozostaniemy w klimacie "Zero Waste" i dbania o nasze otoczenie. Wytłumaczymy dlaczego to już ostatni dzwonek, by zacząć zmieniać złe nawyki, rzucimy nieco światła na konsekwencje z jakimi się owe nawyki wiążą i w końcu przytoczymy niepokojące statystyki dotyczące ilości produkowanych śmieci w polskim, przeciętnym gospodarstwie domowym. Nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie zasugerowali Wam jak możemy wspólnie zadbać o środowisko, a co za tym idzie, dobre samopoczucie każdego z nas. W artykule znajdziecie ekologiczne produkty, którymi możemy zastąpić plastikowe jednorazówki, ale również sugestie dotyczące przyzwyczajeń, które warto zmienić. Zapraszamy!
Dziś porozmawiamy sobie o... pojęciu, ideologii czy może sposobie podejścia do życia? Mowa o "Zero Waste". Co kryje się pod tym hasłem? W dużym uproszczeniu chodzi o to, żeby na każdym kroku starać się myśleć o tym, żeby nie produkować śmieci, redukować ich ilość i w miarę możliwości próbować tchnąć drugie życie w rzeczy, które ktoś lekkomyślnie spisał na straty. Wydawać się może, że "Zero Waste" to trend ostatnich lat, a jednak zapoczątkowany został parę dekad temu... Kliknij i dowiedz się reszty z naszego artykułu! :)